close
Share with your friends

Пеня на несвоєчасно відшкодоване ПДВ: який строк стягнення?

Сроки стягнення пені на несвоєчасно відшкодоване ПДВ

Верховний Суд зробив висновок, що позовна вимога про стягнення пені на суму несвоєчасно відшкодованого ПДВ може бути заявлена протягом 1095 днів, а не шести місяців, як стверджують контролюючі органи.

За цією темою

У ході розгляду справи були підтримані наступні аргументи платника:

-  у ст. 102 Податкового кодексу України (ПК України) передбачено строк давності у 1095 днів, зокрема на право контролюючого органу щодо проведення перевірки та самостійного визначення суми грошових зобов`язань; стягнення податкового боргу; право платника податків на подання заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов`язань або про їх відшкодування;

-  пеня нараховується на суму бюджетної заборгованості в силу Закону (вимог ПК України) та не залежить від волевиявлення платника податку на додану вартість;

-  оскільки контролюючі органи наділені правом на стягнення з платників податкового боргу та пені на нього протягом 1095 днів то, для цілей забезпечення принципів справедливості, рівності і балансу у відносинах між платниками і державою, аналогічне право на стягнення пені протягом 1095 днів повинно бути забезпечено і для платників податків;

-  отже, позовна вимога про стягнення пені на суму несвоєчасно відшкодованого ПДВ може бути заявлена в межах строку, встановленого ст. 102 ПК України для подання заяви про відшкодування надміру сплачених грошових зобов`язань, тобто протягом 1095 днів.

Детальніше у Постанові Верховного Суду у справі № 820/1750/18

Софія Барановська, Консультант, KPMG в Україні

KPMG у соцмережах

  • Знайти офіс kpmg.findOfficeLocations
  • kpmg.emailUs
  • КПМГ у соцмережах kpmg.socialMedia
 

Want to do business with KPMG?

 

loading image Запит про послуги KPMG