KPMGs experter på plats i Almedalen 2019 - KPMG Sverige
close
Share with your friends

KPMGs experter på plats i Almedalen 2019

KPMGs experter på plats i Almedalen 2019

Under Almedalsveckan finns ett flertal KPMG-experter på plats i Visby för att delta i seminarier, paneldebatter och samtal kring de framtidsutmaningar vårt samhälle står inför. Nedan ser du vilka KPMG:are som är på plats samt några av deras respektive fokusområden.

1000

Relaterat innehåll

KPMG:s experter i Almedalen deltar gärna i seminarier, paneldiskussioner och andra aktiviteter. Deras fokusområden sträcker sig från offentlig sektor och ledarskap till datadrivet värdeskapande och hållbarhet. Bland mycket annat.

Se hela listan på våra medverkande experter under bilden.

KPMG:s program i Almedalen 2019

Stefan Lundström, Tina Zetterlund, Tomas Otterström och Sofia Håkansson - fyra av de KPMG:are som medverkar under Almedalsveckan 2019

Stefan Lundström, Tina Zetterlund, Tomas Otterström och Sofia Håkansson

På plats i Almedalen finns följande experter:

Mårten Asplund
Specialistområden: finansiell sektor, fintech, disruption inom FS
marten.asplund@kpmg.se

Per Areskär
Specialistområden: finansrelaterade frågor, riskhantering, kooperativ styrning och affärsutveckling
per.areskar@kpmg.se

Robert Cagnell
Specialistområden: offentlig sektor, verksamhetsutveckling, skola
robert.cagnell@kpmg.se

Mats Dahl
Specialistområden: datadrivet värdeskapande, AI, digital transformation
mats.dahl@kpmg.se

Johan Engdahl
Specialistområden: Media, IT och telekom
johan.engdahl@kpmg.se

Anna Giotas Sandquist
Specialistområden: hållbarhetsfrågor, offentlig sektor, jämställdhet, Agenda 2030
anna.giotas.sandquist@kpmg.se

Niklas Hjelt
Specialistområden: affärsutveckling, ledarskapsutveckling
niklas.hjelt@kpmg.se

Sofia Håkansson
Specialistområden: finansiell sektor, affärsutveckling, customer experience
sofia.hakansson@kpmg.se

Magnus Larsson
Specialistområden: offentlig sektor, hälso- och sjukvård samt infrastruktur 
magnus.larsson@kpmg.se

Stefan Lundström
Specialistområden: offentlig sektor, hälso- och sjukvård
stefan.lundstrom@kpmg.se

Amanda Löfgren
Specialistområden: offentlig sektor
amanda.lofgren@kpmg.se

Peter Nilsson
Specialistområden: skattefrågor, hållbara skattesystem
peter.nilsson@kpmg.se

Tomas Otterström
Specialistområden: hållbarhetsfrågor, hållbara finanser, Agenda 2030
tomas.otterstrom@kpmg.se

Sabina Rodén
Specialistområden: offentlig sektor, verksamhetsutveckling, skola
sabina.roden@kpmg.se

Filippa Strandänger
Specialistområden: sustainable finance, hållbarhet inom finanssektorn och ledarskap  
filippa.strandanger@kpmg.se

Tina Zetterlund
Specialistområden: skattefrågor, hållbar skatt
tina.zetterlund@kpmg.se  

Kontakta oss

 

Want to do business with KPMG?

 

Offertförfrågan